Brak produktów
Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz. Współcześnie pełni funkcję nie tylko użytkową, ale jest również nieocenione w innych aspektach urządzania pomieszczeń.
Umiejętnie dobrane oświetlenie może świetnie korygować optycznie wnętrze ( w zależności od potrzeb może wywołać efekt powiększenia, zmiany proporcji, uzyskania większej wysokości lub przeciwnie, obniżenia wnętrza).
Inną ważną funkcją oświetlenia jest to, że dzięki niemu możemy strefować pomieszczenia, czyli dzielić je na poszczególne strefy za pomocą światła. Jest to szczególnie istotne w przypadku, kiedy na niewielkim metrażu musimy ulokować część mającą właściwość salonu, sypialni, kuchni czy domowego biura. Za pomocą odpowiednio dobranych i rozmieszczonych lamp wiszących, kinkietów czy lamp stołowych można podzielić wnętrze na wyraźne strefy służące do wypoczynku, pracy, snu czy części kuchenno-jadalnianej.
Trzecia z najważniejszych funkcji oświetlenia we współczesnej sztuce aranżacji wnętrz to kwestia jego estetyki i wpływu na ogólny charakter wnętrza. Lampy wiszące, kinkiety czy lampy stołowe to dzisiaj nie tylko niezbędne, użytkowe elementy wyposażenia, ale przede wszystkim jedne z najważniejszych dekoracji i wyznaczników stylu wnętrza.
Jako bezpośredni importer i dystrybutor, pragniemy zwrócić Państwa uwagę na proponowane przez nas oświetlenie. W naszej ofercie znajdują się lampy wiszące, lampy sufitowe, żyrandole, kinkiety i lampy stołowe w stylu nowojorskim, lampy w stylu Hampton, oświetlenie w stylu modern classic i lampy w stylu glamour. Lampy sygnowane marką Focal Point wpisują się w klasyczny styl, będący kwintesencją ponadczasowego designu i elegancji. W myśl filozofii naszego sklepu, oferowane przez nas oświetlenie stworzy focal point każdego wnętrza.
Styl Hampton w aranżacji wnętrz to jeden z nurtów szeroko rozumianego stylu amerykańskiego. Zarówno styl, jak i jego nazwa, pochodzą od nadmorskich, letnich rezydencji ulokowanych w miasteczkach East Hampton i Southampton, położonych na wyspie Long Island, niedaleko Nowego Jorku.
W przypadku stylu Hampton to właśnie położenie geograficzne zdefiniowało niejako sam styl. Jak żaden inny, oscyluje on między prostotą i swojskością letniego domku nad morzem a elegancją i luksusem właściwym nowojorskim apartamentom.
Styl Hampton zyskał już popularność w całej Europie, znajduje też coraz więcej wielbicieli w Polsce, bo mimo wyraźnej specyfiki stylu Hampton, można z powodzeniem przenieść go na grunt polski. Należy jedynie zastosować kilka podstawowych zasad.
Styl Hampton, to krótko mówiąc, klasyka inspirowana naturą i pełna nadmorskich odniesień.
Wnętrze powinno być utrzymane w jasnych, neutralnych, pastelowych, rozbielonych wręcz kolorach, takich jak biel, odcienie błękitu, subtelne szarości, beże i brązy. Mocniejsze barwy, takie jak granat, szmaragd, grafit, turkus, powinny pojawić się jedynie w dodatkach, tak, aby kontrastując, zaakcentowały ład i harmonię jasnej, przejrzystej przestrzeni. Elementy dekoracyjne również powinny nawiązywać do nadmorskich klimatów. Najbardziej pożądane to te naturalne, jak kamienie, muszle, koralowce, drewno, trawy morskie, rattan, len, bawełna, ceramika, świeże kwiaty. Nie może też zabraknąć elementów marynistycznych, takich jak pasy, kotwice, liny okrętowe, latarenki.
Luksus w stylu Hampton powinien być bardzo dyskretny i przejawiać się przede wszystkim w wysokiej jakości użytych materiałów, precyzji wykonania, dbałości o detale, elegancji, a nade wszystko w komforcie wnętrza. Stąd brak designerskich mebli i ultranowoczesnych sprzętów, za to miękkie linie, symetria, dużo światła, jasna przestrzeń, ład i harmonia. Zestawienie prostoty z elegancją można uzyskać dzięki nielicznym, połyskującym, srebrnym i złotym dodatkom.
Oświetlenie pełni w stylu Hampton ogromną, jeśli nie najważniejszą rolę. Światło i przestrzeń to przecież najważniejsze wyróżniki tego stylu. Z jednej strony duży, efektowny żyrandol skutecznie doświetli, ale i wizualnie powiększy wnętrze. Jeżeli będzie to lampa wisząca nawiązująca formą do latarni, uzyskamy podwójny efekt, bo dodatkowo wprowadzimy element marynistyczny. Jeżeli zaś będzie wzbogacona o jasne abażury z naturalnej tkaniny, to spełni i trzeci warunek, jakim jest odwołanie do natury. Dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie żyrandola lub lampy kryształowej. Żaden inny materiał nie rozprasza tak pięknie światła, jak kryształ. Jest przy tym naturalny i elegancki równocześnie.
Podobny, kompletny efekt można uzyskać przez zastosowanie lamp stołowych o ceramicznej podstawie. Z jednej strony, dzięki lampom stołowym wprowadzimy atmosferę przytulności sprzyjającej relaksowi, z drugiej zachowamy zasadę symetrii, która wprowadza spokój i harmonię, z trzeciej zaś, dzięki ceramice wprowadzimy element zaczerpnięty z natury. Jeżeli ceramiczna podstawa lampy będzie uzupełniona połyskującym akcentem złota lub srebra, będzie to połączenie idealne, bo dodatkowo wnętrze wzbogaci się o dyskretną nutę elegancji i luksusu.
Styl nowojorski można określić jako wytworną mieszankę klasycznej elegancji, szyku i ponadczasowego designu w nowoczesnym wydaniu. To, co definiuje styl nowojorski to klasyczne formy, eleganckie wzornictwo, szlachetne materiały, efektowne wykończenia i ogromna dbałość o detale.
We wnętrzach w stylu nowojorskim dominują jasne, neutralne, stonowane kolory, takie jak biel, ecru, beż, szarości, przełamane dodatkami w zdecydowanych, wyrazistych odcieniach granatu, różu, fioletu, mięty i czerni. Wyznacznikiem stylu nowojorskiego są także dekoracje w kolorach niklu, chromu i złota. Innym, nieodzownym składnikiem wystroju w stylu nowojorskich apartamentów są lustrzane i marmurowe powierzchnie oraz sztukaterie i listwy sufitowe i podłogowe. Najważniejszą rolę w stylizacji wnętrza określanej jako New York pełni jednak oświetlenie w stylu nowojorskim. To ono wyznacza granice poszczególnych stref, tworzy klimat i nadaje ton ogólnemu charakterowi wnętrza. Wszystkie te elementy składają się na przytulną, pełną klasy i dobrego smaku całość, urzekającą swym luksusowym charakterem.
Styl nowojorski jest definiowany przez kilka podstawowych zasad, wśród których najważniejszą, obok zasady symetrii, jest stworzenie we wnętrzu focal point.
Focal point, to nic innego, jak punkt centralny, czyli najbardziej reprezentacyjny, dopieszczony w każdym detalu i z miejsca przykuwający uwagę, fragment pomieszczenia.
W naszym sklepie łączymy dwa najważniejsze wyznaczniki stylu nowojorskiego: proponowane przez nas doskonałej jakości oświetlenie w stylu nowojorskich apartamentów, pozwoli stworzyć cudowny, wysublimowany, elegancki, przykuwający wzrok focal point w każdym wnętrzu.
Oferowane w naszym sklepie oświetlenie: lampy wiszące, żyrandole, kinkiety i lampy stołowe to kwintesencja stylu nowojorskiego. Wszystkie te wyrafinowane, klasycznie piękne, ponadczasowe formy lamp czy też nawiązujące do kultowego już wzoru marokańskiej koniczyny żyrandole, wykonane są z wysokiej jakości metalu, galwanizowane w kolorach niklu, chromu i złota. To, co ważne w stylu nowojorskim, konstrukcje lamp uzupełniają białe, kremowe, szare lub czarne abażury ze szlachetnych tkanin, szklane klosze oraz potęgujący wrażenie luksusu - kryształ.
Styl określany mianem modern classic, to jak wskazuje nazwa - szlachetna, klasyczna elegancja w nowoczesnym wydaniu. Jest szczególnie uwielbiany przez miłośników ponadczasowej klasyki, którym jednocześnie zależy na tym, aby wnętrze miało nowoczesny charakter. Wnętrza urządzone w stylu modern classic są niezwykle eleganckie, a zarazem przytulne i komfortowe.
Styl modern classic jako połączenie stylu nowoczesnego i klasycznego, czerpie z obu nurtów to, co najlepsze. Bazowymi kolorami są więc stonowane beże, kremy, szarości, błękity oraz nieodzowna biel i czerń. Te ostatnie, połączone ze sobą, dają iście pałacowy efekt, ale w nowoczesnym, subtelnym wydaniu. To, co ważne, w stylu modern classic adaptuje się jedynie niektóre elementy bogatego stylu klasycznego, w taki sposób, aby uniknąć przesadnego blichtru i przepychu. Należy zachować proporcje między bogatą w zdobienia, dekoracje i blask, klasyką a minimalistyczną i funkcjonalną nowoczesnością. Neutralna kolorystycznie baza jest więc świetnym tłem do wprowadzenia dekoracji i dodatków w wyrazistych kolorach, takich jak granat, butelkowa zieleń, grafit, pudrowy róż, fuksja czy czerń, a także elementów połyskujących złotem lub srebrem. Obok klasycznych w formie, pikowanych, obitych doskonałymi tkaninami w designerskie wzory mebli, znajdą więc miejsce nowoczesne dodatki i sprzęty ze stali i szkła.
Ogromnie istotną rolę pełni tu oświetlenie, które w stylu modern classic jest wręcz kluczowe. Poza funkcjonalnością, doskonale pełni rolę elementu wprowadzającego wspomnianą równowagę między klasyką a nowoczesnością. Idealnie sprawdzą się więc lampy wiszące klasyczne w formie, ale wykonane ze lśniącej stali czy przeciwnie, lampy i żyrandole o nowoczesnym designie, za to wykonane ze szlachetnych materiałów i z użyciem tkanin, w kolorach złota i srebra, przywodzących skojarzenia z bogatą tradycją klasyczną. Innym, wyjątkowo stylowym przykładem mogą być lampy i żyrandole wykonane z metalu, bardzo nowoczesne i czasami wręcz surowe w formie, ale wzbogacone ultra klasycznym, eleganckim, ponadczasowym kryształem. Co ważne, kinkiety i lampy stołowe w stylu modern classic, a nawet lampy wiszące, np. w jadalni czy nad kuchenną wyspą, powinny być rozmieszczone w myśl zasady symetrii, więc zawsze parami. Oświetlenie w stylu modern classic jest również niezastąpione w roli dodatków wprowadzających wyrazisty kolor jako kontrapunkt dla bazowej, stonowanej kolorystyki. Świetnie więc sprawdzą się tutaj czarne, złote i chromowane lampy i żyrandole.
Ważne, aby całość prezentowała się spójnie i elegancko dzięki wysokiej jakości materiałom, precyzyjnemu wykonaniu i dbałości o detale. Styl modern classic jest to bowiem harmonijne połączenie klasyki z nutą nowoczesności i dyskretnego luksusu.
Styl glamour to jeden z najbardziej znanych i lubianych współcześnie trendów w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje go eklektyzm, bogate zdobnictwo, luksus, czar, blask i splendor, ale traktowane z przymrużeniem oka. Wystrój w stylu glamour jest tyle wytworny i pełen przepychu, ile równocześnie taki udaje. Wyróżnikami stylu glamour są kolory, zarówno nasycone, jak i stonowane, połyskujące, matowe tkaniny, ale również te o wyraźnych fakturach, lustrzane i marmurowe powierzchnie, blask szlachetnego srebra i złota oraz cudowne refleksy światła rozproszonego w krysztale.
Styl glamour definiują zestawienia oparte na kontraście. Znajdziemy tu więc meble o klasycznych formach, ale obite tkaninami w nieoczywistym, ekstrawaganckim kolorze, np. różu, fuksji czy fiolecie. Niesamowite wrażenie wywoła również klasyczne połączenie czerni z bielą. Podobny efekt kontrastu uzyskamy, zestawiając meble nowoczesne, minimalistyczne z tymi nawiązującymi do bogatej tradycji baroku. W stylu glamour ogromnie ważną funkcję pełnią dodatki, które powinny być wyraziste, błyszczące, przykuwające uwagę, wręcz ekstrawaganckie. Jedną z najważniejszych ról odgrywa tu wyjątkowe oświetlenie. Światło i blask to przecież kwintesencja stylu glamour, nie może więc tu zabraknąć bogato zdobionych lamp, kryształowych żyrandoli, mieniących się i odbijających światło kryształowych i szklanych ozdób.
Stosujemy więc okazałe, efektowne żyrandole kryształowe, lampy połyskujące złotem i srebrem, kinkiety zdobione szkłem, które dają tajemniczą poświatę i lampy stołowe z abażurami tworzące magiczny, wytworny nastrój.
Styl glamour to połączenie wytwornej klasyki z nowoczesnością, oparte na wyjątkowej grze światłem, blaskiem i humorem. Aby uzyskać pożądany efekt, unikając przy tym przekroczenia granicy kiczu, warto skupić się na podkreśleniu charakteru wnętrza glamour właśnie oryginalnym, efektownym, kryształowym i lśniącym oświetleniem. Spełnia ono bowiem zarówno funkcje praktyczne, estetyczne, jak i wnosi do wnętrza dyskretną nutę przepychu w dobrym tonie.